Instrukcja montażu

Przygotowaliśmy czytelną instrukcję "krok po kroku" jak umieścić naklejkę na wybranej powierzchni, tak by osiągnąć wspaniałe efekty dekoratorskie! Dla Państwa wygody dostępna jest również wersja pdf, którą można pobrać i wydrukować:  http://dekorujemysciany.pl/pliki/instrukcja_montazu_naklejki.pdf

 
1. Przygotuj powierzchnię.

Rozpocznij swoją pracę od oczyszczenia powierzchni, na której planujesz montaż swojej naklejki. Powłokę malarską oczyść i przetrzyj szmatką, tak aby usunąć kurz. W przypadku aplikacji na podłożach umożliwiających chemiczne odtłuszczenie należy przemyć je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Naklejki można montować na wszystkich gładkich powierzchniach - meblach, szkle, lustrach, tworzywach sztucznych, metalu itd.

UWAGA!

Naklejki można montować minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

 
2. Przygotowanie naklejki

Naklejka dostarczana jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij ją i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu załączonej rakli wygładź powierzchnię papieru, tak aby warstwy naklejki idealnie do siebie przylegały.

 
3. Rozplanowanie ułożenia

Umieść naklejkę za pomocą taśmy samoprzylepnej, bez odklejania papieru podkładowego, w zaplanowanym miejscu. W ten sposób zweryfikujesz jej położenie. Jeżeli posiadasz wieloelementową naklejkę możesz podzielić ją na mniejsze fragmenty i samodzielnie zaaranżować kompozycję.

Sugerujemy montaż w dwie osoby. Zawsze to raźniej i pewniej.

 
4. Usuwanie papieru podkładowego

Po wypozycjonowaniu odklej od spodu gruby, kratkowany papier. Zacznij od narożnika dbając by nie pozostawał na nim żaden element wzoru. Jeżeli tak się stanie należy ponownie przykleić ten fragment, docisnąć wzór i delikatnie odkleić papier. Odklej jednorazowo ok.  40 cm papieru podkładowego, dbając by naklejka nie przylgnęła  do naklejanej  powierzchni.

 
5. Montaż

Korzystając z rakli, dociskaj jedynie samą naklejkę do ściany. Raklę prowadź poziomymi pasami, systematycznie przesuwając się w dół. Dzięki temu pod wzór nie zostaną wtłoczone bąbelki powietrza. Gdy przykleisz ok. 20 cm, odklej kolejny fragment papieru transportowego, czynność powtarzaj aż do przyklejenia całej naklejki.

 
6. Zdejmowanie papieru transportowego

Po naklejeniu wzoru zacznij od razu odklejać papier transportowy. Prowadź go równolegle do powierzchni równym, wolnym tempem. Uważnie obserwuj czy wszystkie elementy wzoru zostają na powierzchni. Jeżeli któryś zostanie na papierze, wróć kilka centymetrów, dociśnij element przez papier i ponownie odklej od powierzchni.

 
7. Finalna weryfikacja

Sprawdź czy naklejka dobrze przylega do powierzchni i czy nie pojawiły się ewentualne bąbelki powietrza. Wówczas używając igły delikatnie nakłuj je i wygładź używając miękkiej szmatki.